Головна » 2018 » Листопад » 9 » Мова - ДНК нації!!
22:01
Мова - ДНК нації!!

“Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, розум, досвід, почування.”

Панас Мирни

День української писемності та мови - одним з найцінніших надбань народу!

Серед різнобарвної палітри державних свят, це свято є даниною одному з найцінніших надбань, створених і залишених нам нашими волелюбними предками, бо саме мова є душею української нації, її генетичним кодом.

Ми маємо безцінний дар - одну з наймилозвучніших і найкрасивіших мов світу. Для українського народу мова завжди була одним з найцінніших скарбів. В умовах численних окупацій іноземними загарбниками, зберегти мову означало зберегти націю, зберегти нашу українську самобутність.

Це свято традиційно відзначається в день вшанування пам’яті Нестора-літописця – автора «Повісті минулих літ», визначної пам’ятки вітчизняної культури, яка вважається першопочатком писемної української мови. «Повість минулих літ» – яскраве свідчення того факту, що наша мова – давня й самобутня, неосяжна й багатогранна, з глибоким минулим і, переконаний, не менш величним майбутнім.

ивну потужність.

 

Українська мова пройшла тернистий шлях становлення й розвитку. Чорними літерами викарбувалися на скрижалях її історії  валуєвський циркуляр, грізний наступ сталінської доби, Голодомор – геноцид, штучно організований радянською верхівкою та передсмертні зойки в’язнів Соловецьких таборів, біль закатованих «шістдесятників».Однак, незважаючи ні на які утиски й заборони, наша мова зуміла вистояти й далі розвиватися завдяки багатьом сподвижникам і патріотам різних поколінь.

 

 

Категорія: Новини школи | Переглядів: 16 | Додав: zhukivnvk | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar